Fartuchy i sukienki medyczne. O szpitalnej modzie słów kilka

0
437
Fartuchy i sukienki medyczne

Kiedy myślisz lekarz lub pielęgniarka od razu przed oczami masz kobietę lub mężczyznę w białym fartuchu medycznym. Nic w tym dziwnego, bo tzw. odzież medyczna to obowiązkowe wyposażenie personelu, który w szpitalach czy przychodniach dba o nasze zdrowie. Na przestrzeni lat szpitalna moda nieco się zmieniła. Dziś lekarz czy pielęgniarka nie są ubrani w nieforemne białe „kitle”, a gustowną, owianą powiem świeżości odzież w różnych kolorach.

Tak, tak moda weszła także do szpitala. Fartuchy i sukienki medyczne granatowe, turkusowe, czerwone, bordowe, seledynowe, błękitne, różowe czy wielobarwne to obecnie nic nadzwyczajnego, ani ekstrawaganckiego.

Fartuchy medyczne – mody design i wygoda

Nowoczesne kroje i piękne kolory odzieży medycznej obowiązkowo muszą łączyć się z wygodą i funkcjonalnością. Dobrze wiemy, że z uwagi na specyfikę zawodów medycznych pracownik służby zdrowia czasem w swoim ubraniu musi spędzić 12 godzin. Dlatego tak ważne jest, aby lekarz czy pielęgniarka czuli się w nim dobrze i świeżo przez cały czas trwania dyżuru.

Odzież medyczną, podobnie, jak każdą inną dzielimy na damską i męską. Podstawowym wyposażeniem medyków, są fartuchy medyczne i fartuchy do laboratorium.

Medyczne fartuchy damskie zwykle są nieco dłuższe – zazwyczaj sięgają do połowy uda. W kobiecym wydaniu fartuch laboratoryjny lub medyczny jest najczęściej taliowany, dzięki temu można podkreślić nieco sylwetkę, zachowując jednocześnie profesjonalny wygląd.

Panie poza fartuchami mają do wyboru także żakiety medyczne. Są one bardzo podobne do fartuchów, ale zwykle nieco krótsze i bardziej eleganckie. Nadają się idealnie do pracy w miejscach reprezentacyjnych.

Fartuchy i sukienki medyczne

Fartuchy medyczne zwykle są zapinane na guziki, białe, z kołnierzykiem, mają także praktyczne kieszenie. Podobnie wyglądają fartuchy do laboratorium, chociaż często pozbawione są guzików. Męskie fartuchy są tworzone w analogiczny sposób do damskich. Także są białe, do połowy uda, zapinane, ale o nieco szerszym kroju przypominającym w wyglądzie płaszcz.

Panie pracujące w medycznych zawodach poza fartuchem medycznym mogą postawić także na sukienki i spódnice medyczne, które można kupić na uniformix.pl. To doskonała alternatywa na cieplejsze dni, która nie tylko zapewni profesjonalny wygląd i maksymalną wygodę, ale także podkreśli z klasą kobiece atuty. W przypadku sukienek to zasługa lekko taliowanego kroju, nie za dużego dekoltu w szpic i długości przed kolano oraz bajecznych kolorów.

Dobra jakość fartuchów laboratoryjnych i medycznych

Odzież medyczna proponowana przez unifromix.pl cechuje bardzo dobra jakoś. Materiały, z których zwykle są wykonywane to bawełna i poliester, chociaż w ofercie można znaleźć np. fartuchy medyczne w 100 proc. bawełniane. Niektóre ubrania dla medyków są wykonywane z materiałów antybakteryjnych oraz plamoodpornych.

Ze znalezieniem ubrania w odpowiedniej wielkości też nie ma problemu, ponieważ oferowaną odzież można kupić w rozmiarze 34-52 (damska) i 44-62 (męska).

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here