Jak wybrać analizator składu ciała?

0
884

Analizator składu ciała jest to bardzo przydatne narzędzie służące nie tylko do diagnozy, ale również profilaktyki zdrowotnej. Warto również mieć świadomość, że urządzenie znajduje się nie tylko w gabinetach dietetycznych, ale również w fitness klubach.

Z analizatora można bowiem uzyskać bardzo szczegółowe wyniki rozkładu masy tłuszczowej, mięśniowej, a także wody w organizmie. Informacje te są bardzo istotne przy opracowywanie zarówno planów żywieniowych, jak i treningowych. Ponadto dzięki możliwościom monitorowania zmian zachodzących w składzie ciała, bardzo szybko można nie tylko kontrolować postępy, ale również dopasowywać właściwe programy rehabilitacyjne, treningowe albo odchudzające.

Dlaczego warto zatem zdecydować się na analizatory składu ciała InBody Poland? Produkty dostępne są na stronie internetowej inbodypoland.pl.

Analizatory składu ciała InBody są to przede wszystkim niezwykle innowacyjne technologicznie urządzenia, które są dostępne na polskim rynku. Warto mieć świadomość, że bardzo istotnym elementem tej znakomitej serii pomiarowej będzie model InBody 120. Co takiego szczególnego wspomniany model może zaoferować użytkownikom?

Zdecydowanie największą zaletą analizatora składu ciała InBody 120 będzie bardzo duży zakres funkcji połączony z niewielkim rozmiarem. Urządzenie jest wstanie zmierzyć nie tylko masę ciała, ale również mięśni szkieletowych i tkanki tłuszczowej. Dana osoba uzyska także informację o zawartości wody w litrach, substancji mineralnych w organizmie czy ilości białka.

Ponadto urządzenie jest wstanie obliczyć WHR, BMR i BMI osoby badanej. Analizator pomoże także użytkownikowi w ustaleniu odpowiedniego celu, do którego ten powinien dążyć. Pomocny w tym będzie specjalny parametr. Z kolei systematyczna kontrola składu ciała będzie danej osobie sugerowała nie tylko poziom redukcji tkanki tłuszczowej, ale także ewentualną konieczność zwiększenia masy mięśniowej.

Z kolei segmentalna analiza sprawi, że określenie celu przez użytkownika będzie jeszcze dokładniejsze, gdyż pomiar będzie obejmował oddzielnie kończyny górne, dolne oraz tułów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here