Jakie schorzenia możemy wyleczyć u podologa? 

0
363
stopy

Dużo osób boryka się z problemami stóp i nie wie gdzie zgłosić się o poradę. Możliwości i jest kilka. Pacjenci na początku zwracają się do lekarza pierwszego kontaktu, a później proszą o konsultację dermatologa lub chirurga. W większości przypadków wystarczy jednak wizyta u profesjonalnego podologa. W jaki sytuacja w pomoże nam taki specjalista? Jesteście ciekawi? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/schorzenia-ktore-wyleczysz-u-podologa/ 

Plastyka wałów paznokciowych 

Urazy mechaniczne paznokci oraz ich odrastanie często prowadzi do deformacji Wałów przy paznokciach. Ich odbudowa nie wymaga małego zabiegu. Są one rekonstytuowane za pomocą nici chirurgicznych. Zabiegi tego typu wykonują jedynie podolodzy odpowiednimi uprawnieniami oraz dużym doświadczeniem. 

Usuwanie brodawek i modeli 

Kurzajki na stopach są powszechnym problemem, wywoływanym przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV 1. Można się nimi bardzo łatwo zarazić Korzystając z basenów lub hotelowych łazienek. Na szczęście usunięcie takiego schorzenia jest proste i bezbolesne. Podolodzy wyrażają je ciekłym azotem, poddają elektrokoagulacji, a także stosują odpowiedni kwas o wysokim stężeniu. W niektórych gabinetach podolodzy eliminują je przy użyciu lasera. 

Kolejnym bardzo popularnym problemem są Modzele. Ich usunięcie przebiega w sposób sprawny. Specjalista przy pomocy skalpela oraz frezów usuwa zrogowaciały naskórek. W przypadku zmian chorobowych podolog może zlecić również noszenie odpowiedniego obuwia lub indywidualnych wkładek ortopedycznych do celów leczniczych. 

Wrastające paznokcie 

Jest to bardzo popularna dolegliwość, która utrudnia chodzenie. Jej pierwszym objawem jest ból, do którego dochodzą również zaczerwienienia i opuchlizna. W niektórych przypadkach palce również krwawią. Problemy z wrastającymi paznokciami pojawiają się samoistnie lub są uwarunkowane przez urazy. Podolog może je skutecznie wyleczyć. Zabiegowo kształtuje chory paznokieć, a następnie przywraca mu właściwy tor wzrostu przy użyciu miniaturowych klamer. Leczenie wrastającego paznokcia składa się z kilku wizyt u tego specjalisty. 

Zobacz też: http://www.beautypoint.pl/przyczyny-i-leczenie-otylosci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here