Kolorowa odzież medyczna

0
598
Kolorowa odzież medyczna

Choć przyjęło się, że w środowisku lekarskim królują białe bądź niebieskie zestawy odzieżowe – moda ta ulega stałym przeobrażeniom. Warto zwrócić uwagę na nowości, takie jak kolorowa odzież medyczna z wzorami o pozytywnym wydźwięku. Dlaczego? Warto przeczytać!

Moda dla lekarzy, czyli kolorowa odzież medyczna

Lekarz ma prawo do wyrażania siebie – swojej osobowości i ulubionej stylistyki. Między innymi dlatego coraz częściej odchodzi się od klasycznych rozwiązań, które uniformizują środowisko medyczne. Pojawia się odzież medyczna nie mniej funkcjonalna od tej tradycyjnej, a zarazem pełna klasy i wyrazistości. W ten sposób powstają różnokolorowe bluzy, spodnie i koszulki, fartuchy medyczne. Oprócz samego zabarwienia istotne są tu motywy graficzne i zdobienia. Motywy mogą pokrywać całą bluzę lekarską bądź tylko jej część. Wzory najczęściej nawiązują do humorystycznych odniesień, kojarzonych jednoznacznie z zawodem lekarza bądź nawiązujących do osobowości i zainteresowań konkretnej osoby.

Oprócz możliwości wyeksponowania charakteru istotne są także względy, z braku innego słowa, marketingowe. W zawodzie lekarza, jak w każdym innym, ważne jest pierwsze wrażenie, odbiór, identyfikacja wizualna. Warto mieć na uwadze, że wielu pacjentów z jakiegoś względu obawia się wizyty u lekarza. Dotyczy to chociażby małych pacjentów, szczególnie przerażonych wizytą u dentysty. Stomatolog dziecięcy, który sięga po kolorową odzież w zabawne wzory z pewnością zostanie przez dziecko odebrany pozytywnie. Nie chodzi jednak tylko o dzieci, ale także o ogół osób odwiedzających gabinet. Warto przekonać pacjentów, że lekarz nie jest względem nich zdystansowany i zadbać o nieco bardziej swobodną atmosferę.

Kolorowa odzież medyczna – identyfikacja

Kolorowa odzież medyczna bywa stosowana także w celu usprawnienia identyfikacji. W ten sposób można podzielić cały personel! Tym samym lekarzom o poszczególnych specjalizacjach oraz pielęgniarkom przyporządkowany jest odmienny kolor. Dzięki temu zarówno sam personel, jak i przebywający w placówce pacjenci z łatwości mogą rozróżnić poszczególne osoby. Kolorystyka może się odmiennie kojarzyć, dlatego nierzadko barwy dobierane są pod kątem tematycznym. Wśród pracowników działu położniczego stosować można ciepłe, różowe odcienie. Jeśli chodzi o pediatrów, być może adekwatny okaże się radosny, żółty kolor? Wśród pozostałych lekarzy specjalistów nierzadko stosuje się odcienie zieleni, niebieskiego i fioletu. Wybór jest bardzo szeroki! Podczas doboru kolorów warto kierować się chociażby ich znaczeniem określanym z punktu widzenia psychologii.

Kolorowa odzież medyczna to świetna alternatywa dla klasycznej bieli. Dlaczego? Pozwala na łatwiejszą identyfikację i podkreśla pozytywny wizerunek pracowników opieki medycznej. Jest to jednocześnie doskonały sposób, by wyrazić swoją osobowość lub charakter placówki.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here