MEDJOL – skuteczna walka z uzależnieniem

0
1854
skuteczna walka z uzależnieniem

Kiedy człowiek uświadomi sobie, że to nałóg panuje nad nim, a cienka czerwona linia już dawno została przekroczona, warto nie zwlekać i udać się na fachową terapię. I choć uzależnienie to jedna z trudniejszych do pokonania chorób, to satysfakcja z odniesionego sukcesu wszystkie te trudy wynagrodzi.

  • Walczyć samemu czy skorzystać z pomocy?
  • Wstydliwa terapia?
  • Terapia szansą na nową jakość życia

Walczyć samemu czy skorzystać z pomocy?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta. Samodzielne wyjście z uzależnienia jest możliwe, choć wymaga niesamowicie silnej woli i potężnej determinacji. Znacznie lepiej jest skorzystać z fachowej pomocy, gdzie leczenie odbywa się w niewielkich grupach pod okiem specjalistów.

Terapia grupowa jest w stanie dać choremu duże wsparcie, jednocześnie nie ograniczając poczucia niezależności jednostki. Szczególnie pomocne może się to okazać w chwilach kryzysów. Jak i w sporcie – grupa potrafi wspaniale mobilizować do pracy nad sobą. Bo choć terapia jest grupowa, to znaczną część pracy pacjent i tak musi wykonać samodzielnie – walcząc ze swoją chorobą. Niewielkie grupy pozwalają też zachować jednostce komfort poczucia prywatności.

Warto zatem skorzystać z pomocy tych, którzy się na tym znają i chętnie pokażą, jak wyjść z nałogu. Właśnie dlatego w podwarszawskim Czersku powstał ośrodek leczenia uzależnień. Położony w cichej, spokojnej i ustronnej przestrzeni daje gwarancję dyskrecji i możliwości wyciszenia się w trakcie terapii. To placówka prywatna ukierunkowana na pomoc tym, którzy chcą zwalczyć swoje uzależnienie od alkoholu, leków, narkotyków, ale także i inne (hazard, uzależnienie od komputera i Internetu, seksoholizm). Ośrodek działa w ramach struktur Centrum Medycznego MEDJOL, a szczegółowe informacje wraz z niezbędnymi kontaktami każdy zainteresowany znajdzie pod adresem: https://medjol.pl.

Wstydliwa terapia?

Wstydzić mogą się jedynie ci, którzy nie chcą walczyć i nie chcą terapii się poddać.

Bo w tym ośrodku proces leczenia przebiega w przyjaznej atmosferze, z gwarancją pełnej dyskrecji i anonimowości. Również wszelkie świadczenia medyczne objęte są tajemnicą lekarską. Warto pamiętać, iż zasadzie poufności i anonimowości hołdują nie tylko terapeuci, ale także pacjenci – nie tylko w trakcie terapii, ale także po jej zakończeniu i opuszczeniu ośrodka.

Specjalistyczna kadra działa w oparciu o autorskie programy leczenia uzależnień, a działania te są poparte wieloletnim doświadczeniem. Nad każdym z pacjentów czuwa zespół lekarzy, psychologów i psychiatrów oraz, oczywiście, terapeutów uzależnień. Wspólnie tworzą oni doskonałą grupę, która kompleksowo pozwala spojrzeć na każdy z przypadków, bo tutaj pacjentów traktuje się bardzo indywidualnie. Uwaga specjalistów koncentruje się nie tylko na usunięciu skutków i znalezieniu przyczyn problemów, ale także na profilaktyce prozdrowotnej, bo – jak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Terapia gwarantuje skuteczne odtruwanie organizmu (zarówno po alkoholu, jak i lekach lub narkotykach), ale i bezpieczne przerwanie ciągu alkoholowego. Po zakończonej terapii pacjent jest tak ukształtowany tak, by samodzielnie radzić sobie z trudnościami w życiu poza ośrodkiem.

Ponadto po zakończeniu leczenia pacjentowi przysługuje nieodpłatna całoroczna opieka, która obejmuje indywidualne terapie, możliwość udziału w weekendowych pobytach wzmacniających oraz terapię rodzinną, gdyż terapeuci są świadomi tego, że nałóg to choroba przewlekła i jej absolutne wyleczenie, niestety, nie jest możliwe.

W przypadku pojawienia się nawrotu choroby, niezbędny jest szybki detoks oraz powrót do terapii (zarówno indywidualnej, jak i grupowej). Odbywa się wówczas pogłębiona analiza nawrotów objawów choroby i jej przyczyn.

Terapia szansą na nową jakość życia

Opuszczenie kliniki to pierwszy krok na nowej i jakże trudnej drodze życia już bez uzależnienia.

Ośrodek pomógł już ponad 90% pacjentów, którzy deklarują abstynencję. Jego sukcesem jest też zaufanie pacjentów oraz wysoka pozycja wśród prywatnych ośrodków tego typu. Zaangażowanie w los pacjenta nie kończy się wraz z zakończeniem terapii i wypisie z ośrodka.

Wiele osób z usług tego ośrodka leczenia uzależnień już skorzystało, warto więc podjąć walkę i pokonać swój nałóg, by tak jak inni móc rozpocząć nowy etap w swoim życiu – wolny od nałogów. Terapia służy pomocą we wsparciu chorego także w poszukiwaniu nowych ścieżek w życiu, możliwości zmian stylu życia – z dala od koszmaru uzależnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here