Wszystko o kwasie hialuronowym

0
2137
Wszystko o kwasie hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek chemiczny naturalnie występujący w organizmie człowieka, którego główną właściwością jest wiązanie cząsteczek wody. W ciele człowieka znajduje się on w skórze właściwej, czyli warstwie znajdującej się tuż pod naskórkiem, oraz w mazi stawowej (która zapewnia sprawne i gładkie poruszanie się kości w połączeniach stawowych). Skóra właściwa to miejsce, w którym zlokalizowane są kolagen i elastyna, naczynia krwionośne, gruczoły i cebulki włosowe – czyli takie ukryte centrum dowodzenia.

W młodym wieku, kwasu hialuronowego w skórze jest bardzo dużo. Dzięki temu, skóra zachowuje odpowiedni, wysoki, poziom nawilżenia, co daje jej elastyczność i odporność na powstawanie zmarszczek. Niestety, wraz z upływem lat, zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co za tym idzie maleje również objętość wody, która może zostać w skórze zatrzymana. I to właśnie dlatego z czasem staje się ona dosyć wiotka i pojawiają się zmarszczki – taka uroda naszej skóry.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosowany jest w celu spłycenia zmarszczek (i wszelkiego typu odmładzania), wypełnienia ubytków tkankowych lub korygowania niedoskonałości. W zależności od rodzaju zabiegu stosuje się inną formę kwasu hialuronowego. Więcej informacji na stronie https://skorna.pl.

Różne formy kwasu hialuronowego

Występuje on w trzech postaciach (w zależności od tak zwanego „usieciowania”, czyli kolokwialnie mówiąc gęstości) – im bardziej usieciowany, czyli gęsty, tym więcej wody jest w stanie związać i tym bardziej odporny jest na działanie enzymów go rozkładających.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Na rynku dostępne są preparaty z kwasem hialuronowym do stosowania zewnętrznie – czyli kremy i sera. Są to dobre kosmetyki, jednak kwas hialuronowy sam do skóry właściwej nie przeniknie. Dlatego, aby umieścić go w odpowiednim miejscu, trzeba wprowadzić go za pomocą iniekcji, czyli zastrzyku. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym poprzez taki zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (co nie oznacza, że jest bezbolesny!). Efekt utrzymuje się ponad pół roku (około 6-12 miesięcy).

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here