Zawał serca u kobiet

0
974
zawał serca

Są takie choroby, które w równym stopniu zagrażają mężczyznom, jak też kobietom. Choroby cywilizacyjne mogą dotykać każdego człowieka. Choroby cywilizacyjne takie jak na przykład otyłość czy zawał serca są spowodowane w dużej mierze czynnikami środowiskowymi czyli otoczeniem w jakim człowiek przebywa. Można obronić się przed chorobami cywilizacyjnymi, można obronić się przed zawałem serca. Istnieją oczywiście czynniki genetyczne, których absolutnie nie można lekceważyć.

Choroby takie jak cukrzyca czy miażdżyca są spowodowane w dużej mierze niewłaściwym stylem życia ludzi. Zawał serca u kobiet często jest spowodowane stresem. Kobiety bardziej niż mężczyźni biorą wszystko na siebie i do siebie. Kobiety chcą być perfekcyjne w domu i w pracy, przejmują odpowiedzialność za wszystkie zadania, jakie są im zlecane. Tak na dłuższą metę nie da się żyć. Prędzej czy później może to się skończyć chorobą. Każdy człowiek chciałby dożyć w spokoju i w zdrowiu późnych lat starości.

Niestety nie u wszystkich ludzi będzie to możliwe do osiągnięcia – prędzej czy później część ludzi dosięgnie jakaś choroba na przykład zawał serca. W dzisiejszych czasach zawał serca absolutnie nie jest chorobą śmiertelną. Zawał serca można skutecznie leczyć, z tej choroby się wychodzi. Są ludzie którzy mają ze sobą nawet dwa lub trzy zawały serca. Oczywiście każdy kolejny zawał to dużo większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

W dzisiejszych czasach znani są nawet ludzie którzy po zawale przebiegli maraton. Lekarze są zdania. że często po zawale można żyć zupełnie normalnie. trzeba tylko nieco ograniczyć aktywność fizyczną i stres. Unikanie stresu to również doskonała profilaktyka zawału serca. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak zawał serca może być groźny. Oczywiście często docierają do nas pozytywne przykłady z medycyny.

kobieta lekarz

Dowiadujemy się na przykład z mediów o możliwościach współczesnej medycyny i o tym co lekarze potrafią zrobić za pomocą doskonałej nowoczesnej aparatury medycznej. Ważne jest jednak, aby przede wszystkim nie dopuszczać do sytuacji, w której ta aparatura musi zostać użyta. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. Każdy człowiek powinien mieć świadomość że nie żyję tylko dla siebie ale również dla swoich bliskich i dla całego społeczeństwa. Każdego dnia dokonujemy małych wyborów które mają wpływ na całe nasze życie.

Takim wyborem powinna być zdrowa dieta i uprawianie sportu a także regularne życie, stałe godziny snu i minimalizacja stresu. Tylko w ten sposób na dłuższą metę zachowamy zdrowie i nasze ciało i duch będzie w dobrej kondycji. Wiele kobiet nie ma dzisiaj żadnych widocznych śladów po zawale serca. To jednak nie oznacza, że możemy to jednostkę chorobową lekceważyć – wręcz przeciwnie. Potrzebne są kampanie edukacyjne jak rozpoznać objawy zawału serca ponieważ nie u każdej kobiety i nie u każdego mężczyzny zawał będzie przebiegał tak samo.

Pierwsza pomoc udzielona już na początku zawału jest kluczowa dla późniejszej sprawności danej osoby. Wielu ludzi przecenia możliwości współczesnej medycyny, a zupełnie odrzuca od siebie możliwość, że sami są w stanie wiele zrobić dla tego, aby czuć się dobrze i nie chorować. Postęp medycyny jaki zaistniał w przeciągu ostatnich kilkunastu lat jest ogromny. W Polsce kardiologia stoi na bardzo wysokim poziomie. Obyśmy jednak nie musieli testować możliwości kardiologii na sobie.

zawał serca u kobiet

Niech wystarczy nam wiara, że lekarze są w stanie robić prawdziwe cuda z naszym chorym sercem. Absolutnym mitem jest, że zawał serca to choroba dotykająca kobiet i mężczyzn w starszym wieku. Na szpitalnych oddziałach ratunkowych coraz częściej spotyka się młodych mężczyzn i młode kobiety z objawami zawału. Czasami wstępna diagnoza zawału nie potwierdzi się, ale często potwierdza się. Jest to dramat dla tego młodego mężczyznę i dla tej młodej kobiety, która taką diagnozę słyszy i absolutnie się tego nie spodziewa.

Wiele z tych osób prędzej spodziewa się takiej diagnozy u swojej schorowanej matki bądź schorowanego ojca. Zawsze staramy się wyrzucić z naszej głowy najgorsze scenariusze dotyczące naszej osoby. Jeżeli cokolwiek związanego z naszym sercem nas niepokoi wybierzmy się do naszego lekarza rodzinnego i poprosiła o skierowanie do lekarza specjalisty kardiologa.

Kardiolog to specjalista od chorób serca. Wystarczą nieskomplikowane badania aby wykazać nieprawidłowości. Najlepiej kiedy te nieprawidłowości zostaną uchwycone na jak najwcześniejszym stadium. Wtedy zdecydowanie wzrasta szansa człowieka na całkowite wyzdrowienie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here