Suple, dieta, trening i regeneracja – szczupła sylwetka

0
2224
Suple, dieta, trening i regeneracja - szczupła sylwetka

Chcesz schudnąć, przeszkadza Ci nadmiar tkanki tłuszczowej lub nie mieścisz się w swoich ulubionych ciuchach, w planach masz bieganie, ale tak naprawdę nie wiesz, jak to wszystko ogarnąć. Sprawa wydaje się łatwa, ale warto poznać parę faktów, które pozwolą Ci osiągnąć wymarzony cel sylwetkowy.

Zanim sięgniesz po suplementy diety, warto, abyś zaprojektował swoją dietę i trening. Ranking suplementów na odchudzanie jest spory bardzo bogaty, najlepsze suplementy na odchudzanie to wisienka na torcie- sięgniesz po nie w trakcie procesu zrzucania zbędnych kilogramów. Suplementy na odchudzanie to bardzo ciekawa dziedzina wiedzy. Zanim jednak sięgniesz po złote środki, warto, abyś zainteresował się swoją dietą i trybem życia. Czy słyszałeś kiedyś o kortyzolu? To właśnie hormon stresu, który jest wydzielany w twoim organizmie pod wpływem nie tylko nerwowej pracy, ale również w efekcie wszelkich niekorzystnych czynników w tym także, np. niedobór wody, albo głodówka. Jaka rada na nerwy? Zwyczajnie nie denerwuj się gra, nie jest warta świeczki.

Kortyzol powoduje, że oponka na twoim brzuchu nie chce schodzić. Tu pomocne mogą okazać się suplementy, a właściwie adaptogeny, które pomogą Ci się zrelaksować. Jeżeli chodzi o dietę, to musisz skupić się na kilku faktach. Powinieneś najpierw określić swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Ponieważ, jeżeli będziesz spożywał więcej, niż potrzebujesz to nici z suplementów. Zależność jest mniej więcej taka 30% trening, 30% dieta i 30 % suplementy. Nie zapomnij o regeneracji, bo w trakcie snu spada twój poziom kortyzolu po to, aby z rana podniósł się i umożliwił swobodne wybudzenie. Musisz określić swoje dziennie zapotrzebowanie na bazie tabel dobowego zapotrzebowania kalorycznego uwzględniające wiek, płeć, aktywność fizyczną.

Gdy, będziesz wiedział, ile kalorii dziennie potrzebujesz, możesz przejść do układania jadłospisu, ale pamiętaj, że powinieneś stosować produkty nie przetworzony, twój poziom cukru we krwi musi być na stałym poziomie. Warto zainteresować się tematem insulina i glukagon. Następnie mając na uwadze, że 1 gram białka i 1 gram cukru to równowartość 4 kilokalorii, zaś 1 gram tłuszczu to 8 kilokalorii ułożysz odpowiednią dietę z zachowaniem makroskładników. Kolejnym etapem niezmiernie ważnym jest udział w diecie wyłącznie produktów nieprzetworzonych. Oczywiście w zależności od poziomu zatłuszczenia, będziesz mógł cyklicznie co pewien okres np. raz na tydzień lub dwa zjeść posiłek oszukany. Wszystko jednak musisz monitorować na wadze. Z pomocą zapewne przyjdą Ci suplementy na spalanie tłuszczu, które w dużym stopniu zwiększą efektywność twojej przemiany w lepszą wizualnie wersję siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here